"Den akuta smärtan är nu borta och styrkan kommer sakta tillbaka..."
Tid efter behandling: 4 månader
Hur upplevde du behandlingen?
Hur mådde du före behandlingen?
Desperat är nog det bästa ordet jag kan använda. Mer eller mindre saknade jag känsel och styrka på hela min vänstra sida och väntade på en tid för utredning för eventuell operation. Tyckte att detta var den sista chansen efter att ha varit hos läkare, kiropraktorer, akupunktörer, naprapater och åtskilliga massörer. Smärtan var ständig och på morgonen ville jag inte upp ur sängen. Ständigt trött och svag. Listan kan göras lång.
Har du upplevt några förbättringar?
Den akuta smärtan är borta och styrkan kommer sakte tillbaka. Jag känner mig inte helt återställd, men är på bättringsvägen. Jag skulle kortfattat säga att jag numera är funktionell som människa och det är en skön och härlig känsla.
Skulle du rekommendera andra att göra behandlingen?
Det skulle jag definitivt och har gjort det flertal gånger. Jag har idag implementerat Atlaskotans idéer med mina egna rent yrkesmässigt och tittar efter fler variabler när mina patienter kommer till mig med smärttillstånd i ansiktsregionen.